01 - AKTUALITY
1. AKTUALITY
20. 1. 2025 Vyhlášení 2. Výzvy Národního koordinačního centra „CyberCertification Boost“
NÚKIB v roli NKC vyhlašuje 2. Výzvu k podávání projektů „CyberCertification Boost: Podpora rozvoje certifikačních kapacit v kybernetické bezpečnosti“. Cílem výzvy je podpořit rozvoj a posílení certifikačních kapacit v oblasti kybernetické bezpečnosti v České republice. Příjem žádostí bude ukončen 31. března 2025 v 19:00 hod. Podrobnosti k výzvě a podmínkám podávání žádostí naleznete na webu NÚKIB a v sekci FSTP.
Záznam z proběhlého webináře je k dispozici .
Prezentace je pak dostupná ke stažení v sekci Dokumenty.
14. 1. 2025 Registrujte se na webinář NKC k výzvě CyberCertification Boost: Podpora rozvoje certifikačních kapacit v kybernetické bezpečnosti
NÚKIB v roli NKC připravuje spuštění druhé výzvy s názvem CyberCertification Boost: Podpora rozvoje certifikačních kapacit v kybernetické bezpečnosti, která se zaměří na budování a akreditaci certifikačních orgánů (CB) a zkušebních laboratoří (ITSEF). Tato výzva bude otevřena v lednu 2025. K tématu nové výzvy se uskuteční webinář 30. ledna 2025 od 13:00, kde budou účastníci podrobně seznámeni s cíli výzvy, postupem podání žádosti a dalšími klíčovými aspekty.
Indikativní harmonogram webináře:
- 13:00–13:05 Úvod
- přivítání účastníků
- představení NKC a projektu TEST-CERT-CZ
- 13:05–13:30 Představení 2. výzvy NKC ("CyberCertification Boost")
- cíle a záměr výzvy
- základní parametry výzvy (cílové skupiny, výstupy projektů, alokace, termíny a další klíčové aspekty)
- dokládání příloh projektové žádosti
- 13:30–14:30 Dotazy a diskuze
Registraci na webinář můžete provést zde. Registrovaní účastníci obdrží odkaz na připojení prostřednictvím MS Teams před akcí.
Sledujte web NKC a NÚKIB pro další informace.
8. 1. 2025 Prodloužení termínu pro podání žádostí ve výzvě DIGITAL-ECCC-2024-DEPLOY-CYBER-07
Evropské kompetenční centrum (ECCC) oznámilo prodloužení termínu pro podání žádostí v rámci výzvy DIGITAL-ECCC-2024-DEPLOY-CYBER-07 z původního data 21. ledna 2025 na 27. března 2025. Bližší informace jsou k dispozici na Funding & Tenders Portálu. Výzvy se zaměřují například na oblast budování národních a přeshraničních bezpečnostních operačních středisek (tzv. SOCs), podporu implementace EU legislativy a zavádění pokročilých klíčových technologií.
8. 1. 2025 Otevřená výzva v projektu CYSSDE: Penetrační testování a hodnocení zranitelností
Španělské Národní koordinační centrum (NCC-ES) jako partner projektu CYSSDE vyhlašuje výzvu zaměřenou na penetrační testování a hodnocení zranitelností v klíčových sektorech dle NIS2. Firmy, veřejné instituce a výzkumné organizace se sídlem v EU mohou získat až 200 000 € (50% spolufinancování). Žádosti je možné podávat do 7. dubna 2025. Více informací zde.
8. 1. 2025 Chystá se druhá výzva NKC: Podpora certifikací kybernetické bezpečnosti
NÚKIB plánuje v lednu 2025 otevřít druhou výzvu Národního koordinačního centra (NKC) s názvem CyberCertification Boost: Podpora rozvoje certifikačních kapacit v kybernetické bezpečnosti. Tématem je budování certifikačních kapacit v České republice, a to v rámci schématu certifikací podle IA EUCC. Výzva se zaměří na budování a akreditaci certifikačních orgánů (CAB) a budování a akreditaci testovacích laboratoří (ITSEF). Sledujte web NKC a NÚKIB.
2024
9. 12. 2024 Industry-Academia Network: Nová síť spojuje akademický sektor a průmysl
Evropská komise otevřela výzvu k zapojení do Industry-Academia Network v rámci Cybersecurity Skills Academy, která propojuje průmysl a akademickou sféru s cílem sladit potřeby kyberbezpečnostního trhu práce s nabídkou vzdělávání. Síť je určena pro průmyslové partnery (tzv. pledgers), vysoké školy, aliance evropských univerzit a poskytovatele odborného vzdělávání (VET). Přihlášky lze podat na platformě Digital Skills and Jobs do 5. ledna 2024 pro účast v zahajovací skupině. Zapojte se a přispějte k rozvoji kybernetických dovedností v EU!
27. 11. 2024 Výstupy z prvního webináře NKC: záznam a prezentace
Dne 30. října 2024 proběhl první webinář Národního koordinačního centra v oblasti kybernetické bezpečnosti (NKC) v rámci Festivalu bezpečného internetu. Webinář představil činnost NKC, klíčové úkoly vyplývající z nařízení EU 2021/887, a projekty NCC-CZ a TEST-CERT-CZ. Záznam z webináře i sdílená prezentace jsou nyní dostupné v sekci Dokumenty.
25. 11. 2024 Proběhla Konference evropských certifikací: představení chystané výzvy NKC
Dne 14. listopadu 2024 uspořádal NÚKIB ve spolupráci s Národním koordinačním centrem (NKC) konferenci zaměřenou na evropské certifikace kybernetické bezpečnosti. Účastníci získali přehled o evropském rámci certifikací kybernetické bezpečnosti a klíčových projektech, včetně TEST-CERT-CZ, zaměřeného na rozvoj certifikačních kapacit v ČR. Byla představena aktuálně připravovaná výzva NKC v rámci tohoto projektu, která by měla být otevřena na přelomu roku 2024 a 2025. Program zahrnoval také diskuzi o Cyber Resilience Act (CRA) a prezentace expertů z ČR i Slovenska. Sledujte web NÚKIB pro aktuální informace.
5. 11. 2024 CzechInvest spouští Národní kontaktní místo pro program Digital Europe
Agentura CzechInvest zahájila činnost Národního kontaktního místa (NCP) pro program Digital Europe. České firmy, výzkumné organizace a další subjekty tak získají bezplatnou podporu při zapojování do tohoto významného evropského programu zaměřeného na digitální transformaci. NCP bude poskytovat komplexní informace o výzvách, organizovat informační akce, podporovat hledání zahraničních partnerů a pomáhat s přípravou projektů. Program Digital Europe podporuje projekty v oblastech, jako jsou superpočítače, umělá inteligence, cloud, kybernetická bezpečnost a další. Více informací o programu Digital Europe naleznete zde.
14. 10. 2024 Národní koordinační centrum pořádá 30. 10. 2024 první webinář
V rámci Festivalu bezpečného internetu proběhne 30. října 2024 od 14:00 první webinář Národního koordinačního centra v oblasti kybernetické bezpečnosti (NKC). Webinář nabídne představení činnosti NKC a klíčových úkolů, které vyplývají z nařízení EU 2021/887. Účastníci budou seznámeni s projektem NCC-CZ zaměřeným na vybudování a zajištění fungování NKC v České republice a také s projektem TEST-CERT-CZ, jehož cílem je rozvoj testovacích a certifikačních schopností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Registraci na webinář je možné provést zde.
Registrovaným účastníkům bude před akcí zaslán odkaz pro připojení skrze MS Teams.
Harmonogram webináře:
14:00-14:05 Úvod
14:05-14:35 Představení činnosti Národního koordinačního centra (NKC)
14:35-15:00 Představení projektu NCC-CZ
15:00-15:15 Evropské certifikace v kybernetické bezpečnosti
15:15-15:45 Představení projektu TEST-CERT-CZ a možností financování
15:45-16:00 Dotazy a diskuze
14. 10. 2024 Zástupci sítě NKC a správní rady ECCC se setkali v Mnichově
Ve dnech 9.-11. října se v Mnichově konalo setkání zástupců sítě Národních koordinačních center (NKC) a členů správní rady Evropského průmyslového, technologického a výzkumného centra kompetencí (ECCC). V rámci jednání došlo ke zvolení předsedy a místopředsedů sítě národních koordinačních center (NKC) a byly diskutovány přístupy členských států ve věci budování NKC a sdíleny příklady dobré praxe s poskytováním finanční podpory třetím stranám. Správní rada taktéž projednávala návrh pracovního programu Digitální Evropa část Kyberbezpečnost pro roky 2025-2027. Tisková zpráva zde.
10. 10. 2024 Registrace na konferenci TEST-CERT-CZ byla spuštěna
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve spolupráci s Národním koordinačním centrem (NKC) spustil registraci na konferenci k tématu Evropských certifikací, která proběhne již 14. listopadu v Brně. Součástí bude i na představení projektu TEST-CERT-CZ, jehož koordinátorem je NKC a který se zaměřuje na budování testovacích a certifikačních schopností v České republice. Registraci je možné provést vyplněním formuláře zde.
14. 10. 2024 ECCC pořádá Info Day k aktuálním výzvám v programu Digitální Evropa (22. října, León, Španělsko)
Evropské kompetenční centrum (ECCC) pořádá 22. října 2022 ve španělském Leónu Info den k aktuálním výzvám v programu Digitální Evropa (DEP) v oblasti kybernetické bezpečnosti. Registrace je otevřena všem subjektům, které jsou způsobilí pro financování. V rámci akce budou mít vybrané subjekty příležitost prezentovat vlastní projektové návrhy. Program, odkaz na registraci a doplňující informace jsou k dispozici zde.
14. 10. 2024 Partner search příležitosti
HORIZON-CL3-2024-CS-01-02 Post-quantum cryptography transition” - Polský National Institute of Telecommunications (NIT) hledá partnery do konsorcia pro aktuální výzvu programu Horizont Evropa (HORIZON-CL3-2024-CS-01-02). NIT se zaměřuje na výzkum a vývoj v oblasti telekomunikací a IT a normalizaci a standardizaci telekomunikačních zařízení. Zájemci mohou využít tuto kontaktní adresu: E.Andrukiewicz@il-pib.pl.
DIGITAL-ECCC-2024-DEPLOY-CYBER-07-KEYTECH Development and Deployment of Advanced Key Technologies - Německá společnost IdoubleS hledá partnery do výzvy, kteří by měli pokrývat následující oblasti: nasazení technologií (potenciální koncoví uživatelé, SOC operátoři, MSSPs), obrana proti malwaru, proaktivní správa zranitelností a využití dat s ohledem na ochranu soukromí. Zájemci z řad soukromých společností a veřejných subjektů mohou kontaktovat walter-pm@outlook.com a rukhsar.khan@idoubles.net.
10. 10. 2024 Evropská komise schválila dodatek k pracovnímu programu Digitální Evropa
Evropská komise schválila dodatek k pracovnímu programu Digitální Evropa pro roky 2023-2024, který zahrnuje nové aktivity. Konkrétně se jedná o age verification application k ochraně nezletilých před nevhodným obsahem v souladu s Aktem o digitálních službách a AI Action Summit zaměřený na využití existujících iniciativ v oblasti umělé inteligence. Text týkající se Incident and Vulnerability Response Support byl dále aktualizován, aby doplnil snahy členských států o zvýšení ochrany před kybernetickými hrozbami. Bližší informace zde.
6. 9. 2024 Zapojte se do dotazníku Národních koordinačních center k programu Digitální Evropa
Evropská komise v rámci probíhajícího průběžného hodnocení programu Digitální Evropa (DEP) připravila krátký online dotazník, jehož cílem je zmapovat názory a potřeby klíčových zúčastněných stran Národních koordinačních center (NKC) v oblastech jako je přeshraniční spolupráce, povědomí o programu DEP a jeho roli a souladu národní legislativy a souvisejících EU aktivit, a dále identifikovat přínosy unijních aktivit v oblasti kybernetické bezpečnosti. Dotazník, jehož vyplnění zabere zhruba pět až deset minut, je možné vyplnit online do 30. září 2024. Výstupy dotazníku mohou významně přispět k vylepšení služeb a podpory poskytované sítí NKC. Případné dotazy je možné směřovat na DigitalEuropeProgrammeEval@ramboll.com.
6. 9. 2024 Projekt CYSSDE plánuje finančně podpořit provádění penetračních testů napříč EU
Cílem projektu Cybersecurity Deployment Preparedness Support (CYSSDE) je poskytovat finanční podporu třetím stranám (FSTP) za účelem provádění penetračního testování a hodnocení zranitelností se zaměřením na kritickou infrastrukturu a střední a malé podniky (SMEs). Projekt, jehož rozpočet činí čtyři miliony EUR, má přispět k budování kybernetické odolnosti Unie a zajištění souladu s požadavky aktuální EU legislativy (zejména NIS2 a CRA). Celkově konsorcium plánuje vybrat odhadem dvacet poskytovatelů pentest služeb k provedení až 230 penetračních testů napříč Unií. První výzvy jsou plánovány na říjen 2024. Bližší informace jsou zveřejňovány na webových stránkách projektu. Plánována je úzká spolupráce s Evropským kompetenčním centrem (ECCC) a sítí Národních koordinačních center (NKC).
6. 9. 2024 ECCO plánuje webináře na téma implikací směrnice NIS2 pro vesmírný sektor a role rodičů při zajišťování ochrany soukromí na internetu
Projekt European Cybersecurity Community (ECCO) za podpory Evropského kompetenčního centra (ECCC) připravuje webinář k tématu dopadů směrnice NIS2 a stanovených požadavků na vesmírný sektor v EU. Webinář se uskuteční 27. září 2024 od 10:00 do 11:00. Účastníci získají přehled o klíčových rozdílech mezi typy subjektů, seznámí se s kritickými požadavky na kybernetickou bezpečnost a praktickými kroky k zajištění souladu. Webinář také nabídne konkrétní příklady aplikace bezpečnostních strategií ve vesmírném sektoru. Na akci se mohou registrovat všechny subjekty v rámci evropského ekosystému v kybernetické bezpečnosti.
V rámci ECCO projektu je připravován také webinář na téma Posílení zapojení rodičů v oblasti ochrany online soukromí, který se bude konat 16. září 2024 od 11:15 do 12:15. Webinář se zaměří na ochranu osobních údajů dětí v digitálním věku, pozornost ale bude věnována také specifické roli rodičů, kteří v oblasti zabezpečení online soukromí svých dětí čelí mnoha výzvám. Webinář tak reaguje na potřebu vzdělávání rodičů v této oblasti a nabídne náhled na možnosti budoucího výzkumu a koordinovaných aktivit v rámci EU. Registrovat se je možné zde.
15. 7. 2024 – Save the date: v listopadu proběhne konference na téma evropských certifikací
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve spolupráci s Národním koordinačním centrem (NKC) připravuje na 14. listopadu konferenci na téma Evropských certifikací, kde se můžete mimo certifikací těšit i na představení projektu TEST-CERT-CZ, jehož koordinátorem je NKC a který se zaměřuje na budování testovacích a certifikačních schopností v České republice. V případě, že chcete dostávat aktuální informaci o akci a být informováni o oficiálním spuštění registrace, vyplňte formulář zde.
11.7. 2024 – Výstupy z ECCC Info Day k tématu aktuálních výzev v programu DEP
Evropské kompetenční centrum (ECCC) uspořádalo dne 9. července 2024 v Bruselu Info den k tématu aktuálně otevřených výzev v programu Digitální Evropa (zkráceně DEP) v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rámci akce byly bylo řešeno téma procesu hodnocení způsobilosti žadatelů, dále byly sdíleny tipy, jak napsat úspěšný projekt a diskutována byla taktéž zkušenost s řízením DEP projektů z pozice úspěšných projektových koordinátorů. Prostor byl také věnován roli Národních koordinačních center (NKC) v kyberbezpečnostním ekosystému. ECCC nyní sdílelo výstupy z akce (prezentace a záznamy vystoupení), které jsou k dispozici na webových stránkách ECCC.
29. 6. 2024 – Zástupci sítě Národních koordinačních center a ECCC se setkali v Dublinu
Ve dnech 19.-21. června se v irském Dublinu konalo setkání zástupců sítě Národních koordinačních center (NKC) a členů správní rady Evropského průmyslového, technologického a výzkumného centra kompetencí (ECCC). V rámci jednání byly diskutovány přístupy členských států ve věci budování NKC a sdíleny zkušenosti s realizací projektů spolufinancovaných z EU a s poskytováním finanční podpory třetím stranám (Financial Support to Third Parties - FSTP). Dále byly na setkání projednávány činnosti a aktivity jednotlivých pracovních skupin, pokrok při budování ECCC v Bukurešti a strategické priority centra včetně návrhu pracovního programu Digitální Evropa Kyberbezpečnost pro roky 2025-2027. Tisková zpráva zde.
17 6. 2024 – Byly zveřejněny nové výzvy v programu Digitální Evropa v oblasti kybernetické bezpečnosti + ECCC Info Day (9/7 Brusel)
Evropské průmyslové, technologické a výzkumné centrum kompetencí pro kybernetickou bezpečnost (ECCC) zveřejnilo nové výzvy v rámci programu Digitální Evropa Kyberbezpečnost. Výzvy s celkovou alokací 102 milionů EUR budou otevřeny od 4. července 2024 s lhůtou pro podání projektových žádostí do listopadu 2024 či ledna 2025 v závislosti na tématu. Výzvy se zaměřují například na oblast budování národních a přeshraničních bezpečnostních operačních středisek (tzv. SOCs), podporu implementace EU legislativy a zavádění pokročilých klíčových technologií. Přehled výzev je k dispozici v záložce EU financování, bližší informace jsou pak zveřejněny na evropském portálu Funding & Tender Opportunities. Za účelem představení nových výzev pořádá ECCC 9. července 2024 Info Day v Bruselu – bližší informace k registraci jsou k dispozici zde.
17. 6. 2024 – NÚKIB vyhlásil první výzvu k podávání návrhů projektů Národního koordinačního centra
NÚKIB v roli Národního koordinačního centra (zkráceně „NKC“) zahájil dne 17. června 2024 příjem žádostí o podporu v rámci 1. Výzvy k podávání projektů Národního koordinačního centra s názvem CyberResilience Boost: Podpora odolnosti proti kybernetickým hrozbám. Výzva alokuje finanční prostředky na podporu malých pilotních projektů a iniciativ, které reagují na aktuální a vyvíjející se potřeby české a evropské komunity v oblasti kybernetické bezpečnosti. Hlavním cílem výzvy je podpořit spolupráci mezi akademickým a soukromým sektorem a posílit odolnost vůči kybernetickým hrozbám prostřednictvím dosažení dílčích cílů formulovaných pro jednotlivé oblasti podpory, kterými jsou: 1. rozvoj odborných kapacit a zvyšování kvalifikace, 2. podpora mezisektorové a mezinárodní spolupráce, 3. zvyšování povědomí o kybernetické bezpečnosti. Více informací je k dispozici na webu Úřadu a v záložce FSTP.
2. 4. 2024 - Zástupci Národních koordinačních center a členové správní rady Kompetenčního centra se sešli v San Sebastiánu
Ve dnech 13.-15. března 2024 se ve španělském San Sebastiánu uskutečnilo setkání zástupců sítě Národních koordinačních center (NKC), členů správní rady Evropského průmyslového, technologického a výzkumného centra kompetencí (ECCC) a zástupců Evropské komise a Agentury EU pro kybernetickou bezpečnost (ENISA). V rámci jednání byly diskutovány přístupy členských států ve věci budování jednotlivých NKC a sdíleny zkušenosti s realizací projektů spolufinancovaných z EU a s poskytováním finanční podpory třetím stranám. Dále byla prezentována činnost jednotlivých pracovních skupin ECCC a řešeny strategické priority centra, a to v kontextu vloni chválené Strategické agendy ECCC.
2. 4. 2024 – ECCC hledá experty v oblasti kybernetické bezpečnosti
Evropské průmyslové, technologické a výzkumné centrum kompetencí (ECCC) hledá experty v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jejich úkolem by mělo být hodnocení projektových žádostí o financování, monitoring běžících projektů a kontraktů a poskytování stanovisek ke konkrétním tématům. Bližší informace ohledně úkolů, způsobu odměňování a vzorové smlouvy jsou společně s odkazem na registraci v databázi k přečtení zde. Celé znění výzvy je k dispozici ve výzvě na Funding & Tenders Portálu. Případně mohou zájemci využít kontaktní e-mailovou adresu CNECT-ECCC-EVALUATIONS@ec.europa.eu.
10. 1. 2024 – Byly zveřejněny nové výzvy v programu Digitální Evropa
Evropská komise zveřejnila nové výzvy v rámci programu Digitální Evropa s celkovou alokací 84 milionů EUR. Výzvy budou otevřeny 16. ledna 2024, podání projektových žádostí bude možné do 26. března 2024. Podpořeny mohou být například aktivity související s post-kvantovou kryptografií, využitím umělé inteligence v rámci Security Operation Center (SOCs) nebo podporou implementace Aktu o kybernetické odolnosti (CRA). Přehled výzev je k dispozici v záložce EU financování, bližší informace jsou pak zveřejněny na evropském portálu Funding & Tender Opportunities.
10. 1. 2024 – Evropská komise schválila dodatek k pracovním programům Digitální Evropa pro rok 2024
V závěru roku 2023 schválila Evropská komise dodatek k pracovním programům Digitální Evropa pro rok 2024, který vyčleňuje více než 760 milionů EUR na konkrétní cíle a tematické oblasti k podpoře. Hlavní pracovní program plánuje podpořit například oblasti digitálních technologií (superpočítače, umělá inteligence, cloud, pokročilé digitální dovednost), multi-country projekty, kdy poskytne příležitosti pro European Digital Infrastructure Consortia (EDICs), a dále aktivity související s umělou inteligencí a implementací Aktu o umělé inteligenci. Podpora v pracovním programu Kyberbezpečnost bude cílena například na implementaci evropské legislativy (NIS2, CRA) s důrazem na podporu středních a malých podniků (SMEs), spolupráci členských států při mimořádných událostech a Národní koordinační centra. Oba pracovní programy specifikují plánované výzvy včetně očekávané alokace a harmonogramu. Do doby, než budou výzvy zveřejněny na F&T Portálu společně s tzv. call dokumentem, však může dojít ke změnám.
2023
1. 12. 2023 – NÚKIB zahájil projekt TEST-CERT-CZ zaměřený na budování testovacích a certifikačních schopností v oblasti kybernetické bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnešním dnem oficiálně zahájil projekt TEST-CERT-CZ (Building Testing and Certification Capabilities in the Czech Republic) zaměřený na budování testovacích a certifikačních schopností v ČR v kybernetické bezpečnosti, jehož cílem je finančně podpořit subjekty působící v této oblasti. Projekt, který je plánován jako tříletý, je financován z programu Evropské unie s názvem Digitální Evropa. Bližší informace k projektu budou zveřejňovány zde na webu NKC a na webu věnovaném EU certifikacím kybernetické bezpečnosti.
NÚKIB na projektu spolupracuje s ústavem CyberSecurity Hub (CSH), který sdružuje tři přední české veřejné vysoké školy (Masarykovu univerzitu v Brně, Vysoké učení technické v Brně, České vysoké učení technické v Praze). První měsíce projektu jsou věnovány aktivitám souvisejícím s nastavením řízení projektu, tvorbou komunikační strategie a přípravou na plnění projektových výstupů, a to zejména v souvislosti s nastavením mechanismu poskytování finanční podpory třetím stranám formou tzv. kaskádového financování. Bližší informace k harmonogramu projektu, plánovaným aktivitám a finančním výzvám budou postupně zveřejňovány.
21. 11. 2023 - Evropská komise otevřela tři témata v DEP se zaměřením na skills
Dnešním dnem Evropská komise otevřela tři nová témata v programu Digitální Evropa (DEP) se lhůtou pro podání projektových žádostí do 21. března 2024, a to:
- DIGITAL-2023-SKILLS-05-SPECIAL-PROGEDU Specialised education programmes in key capacity areas - Advanced digital skills analysis (Typ akce: Coordination and Support Actions)
- DIGITAL-2023-SKILLS-05-CYBERACADEMY Cybersecurity Skills Academy (Typ akce: Simple Grants)
- DIGITAL-2023-SKILLS-05-SPECIALEDU Specialised education programmes in key capacity areas (Typ akce: Lump Sum Grants)
Bližší informace včetně pravidel výzev jsou k dispozici na F&T Portálu nebo v tzv. call dokumentu.
Evropská komise k novým výzvám pořádá 12. prosince 2023 Info Day a Pitching Event – registrace je možná zde.
20. 11. 2023 – NÚKIB představil projekt NCC-CZ zaměřený na zajištění vzniku a fungování Národního koordinačního centra výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představil projekt NCC-CZ (National Coordination Centre in the Czech Republic) zaměřený na zajištění vzniku a fungování Národního koordinačního centra výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické bezpečnosti (zkráceně NKC). Projekt, který je plánován jako dvouletý, je spolufinancován z programu Evropské unie s názvem Digitální Evropa a odstartoval začátkem listopadu 2023. Bližší informace jsou k dispozici v tiskové zprávě na webu NÚKIB.
3. 11. 2023 - Členové Platformy pro výzkum a vývoj v kybernetické a informační bezpečnosti se setkají v Brně
Dne 15. listopadu 2023 se setkají zástupci akademického, veřejného a soukromého sektoru na jednání Platformy pro výzkum a vývoj v kybernetické a informační bezpečnosti, které se uskuteční prostorách vědeckého parku CERIT Science Park II (CSP II), Šumavská 416/15, Brno. Akce je připravována ve spolupráci s partnerem CyberSecurity Hub. Ústředním tématem jednání bude multidisciplinarita ve výzkumu a vývoji v kybernetické a informační bezpečnosti.
23. 10. 2023 - Zástupci Národních koordinačních center a členové správní rady Kompetenčního centra se setkali v Aténách
Ve dnech 11.-13. října 2023 se v Aténách uskutečnilo setkání zástupců sítě Národních koordinačních center (NKC), členů správní rady Evropského průmyslového, techno-logického a výzkumného centra kompetencí (ECCC) a zástupců Evropské komise a Agentury EU pro kybernetickou bezpečnost (ENISA). V průběhu jednání byl diskutován pokrok při budování ECCC v Bukurešti a NKC v jednotlivých členských státech s důrazem na prezentaci aktivit a priorit pro nadcházející rok. Prezentovány byly také výstupy pracovních skupin ECCC, které se zaměřují například na otázky spojené s budováním evropské Komunity, naplňováním Strategické agendy ECCC a budováním dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Hlavním výstupem jednání bylo zvolení ředitele ECCC, kterým se stal italský kandidát Luca Tagliaretti.