Sexting 7
Prevence
Dětem je třeba zdůraznit, že nemají s nikým sdílet své intimní fotografie a videa. Udělají-li ale už něco takového, měly by v prvé řadě požádat příjemce o jejich vymazání nebo zničení. Pokud příjemce intimní materiál odmítne vymazat nebo zničit, pak je třeba obrátit se (nejlépe s pomocí dospělého) na kompetentní orgány a instituce (především Policii ČR).5
Děti je stejně tak potřebné ubezpečit o tom, že se nesmí nechat zastrašovat nebo i vydírat. Pokud již k něčemu takovémuto dojde, mělo by se dítě obrátit na blízkou osobu (nejlépe dospělého, ale v mnoha případech pomůže i vrstevník) nebo některou z krizových linek (např. Linka bezpečí 116 111). Pokud se však již objeví vydírání nebo podezření z možností šíření intimních materiálů je třeba se obrátit na Policii ČR. V případě zveřejnění takovýchto materiály je vhodné se obrátit i na poskytovatele webových stránek nebo služeb, kde ke zveřejnění došlo.
K sextingu jsou dětmi také využívány tak zvané instantní messengery typu Snapchat, kde mylně získávají větší odvahu posílat intimní fotografie, jelikož si mylně myslí, že fotografie během několika vteřin zmizí. Je potřebné děti upozornit na jednoduchou možnost vytvořit kopii, print screen.
.